Kisat 20.6.2022

40m

T2

1) Nissinen Iina 41,3

T4

1) Kukkonen Lydia 12,6

2) Repo Saimi 13,9

P4

1) Lipponen Aaron (hyväksytty suoritus)

T5

1) Lipponen Alina 10,1

2) Katainen Siiri 11,3

P5

1) Ahonen Antti 9,1

2) Korhonen Peetu 10,1

3) Karsikas Juho 11,2

4) Nissinen Aatu 11,2

5) Airaksinen Valtteri 11,5

T6

1) Taskinen Juulia 9,1

2) Yletyinen Lilli 9,5

3) Toivanen Aino 11,7

P6

1) Tervonen Eppu 9,3

2) Hartikainen Lasse 9,7

3) Heikkinen Lassi 10,1

4) Tiikkainen Aleksi 10,2

5) Lipponen Erik 10,8

T7

1) Väätäinen Sara 8,9

2) Tengvall Oona 8,9

3) Korhonen Elli 9,1

P7

1) Martikainen Petrus 8,7

T8

1) Turunen Paula 7,7

2) Varma Kasandra 7,8

3) Soininen Eelin 8,1

4) Huovinen Pinja 8,2 ja Korhonen Nelli 8,2

6) Soininen Eevi 8,3

7) Puustinen Kerttu 8,5

8) Matikainen Wilma 9,3

9) Katainen Susa 10,0

P8

1) Haatainen Eemeli 7,8

2) Taattola Onni 8,1

3) Hyvönen Väinö 8,3

4) Kokkonen Eeli 8,5

5) Rautiainen Eemi 8,9

T9

1) Repo Selma 8,2

2) Voutilainen Ninja 8,9

60m

T10

1) Toivanen Riina 10,7

2) Tervonen Uuna 11,2

3) Kokkonen Elle 11,3

4) Väätäinen Suvi-Tuuli 11,6

5) Tiikkainen Alisa 11,7

6) Malinen Ronja 15,0

P10

1) Hartikainen Ilari 10,1

2) Hyvönen Eemeli 14,3

T11

1) Turunen Lotta 12,0

P11

1) Hartikainen Lauri 10,3

2) Puustinen Kuutti 11,3

T12

1) Heikkinen Ella 9,2

2) Korhonen Anni 9,3

3) Hämäläinen Jade 9,4

4) Koistinen Inna 10,2

Tulokset 9.7.2020

T6-7 (pituus/pallo)

1) Ronkainen Ella 1,88/8,26

2) Mustonen Elma 1,81/5,89

3) Korhonen Nelli 1,85/4,37

4) Mustonen Tiuku 1,68/5,62

P6-7 (pituus/pallo)

1) Tengvall Petro 2,26/14,47

2) Kauhanen Vili 2,03/10,25

3) Österholm Kasper 1,78/5,34

P8-9 (pituus/pallo)

1) Hartikainen Ilari 2,68/17,38

2) Rissanen Aleksi 2,48/11,95

3) Ahonen Mikael 1,70/18,80

4) Kauhanen Veeti 2,20/13,49

5) Reijonen Markus 2,43/11,39

6) Hartikainen Lauri 2,59/9,86

7) Kervinen Kaapo 1,73/10,90

T8-9 (pituus/pallo)

1) Turunen Lotta 2,19/13,61

2) Pekkonen Elma 1,88/11,22

3) Taskinen Viivi 1,90/10,48

4) Tiikkainen Alisa 2,17/9,89

5) Tervonen Uuna 1,79/10,56

6) Tengvall Isla 2,40/7,69

7) Karsikas Janette 1,48/8,75

8) Niskanen Olivia 1,50/8,68

T10-11 (pituus/pallo)

1) Heikkinen Ella 3,42/18,26

2) Korhonen Anni 3,12/15,83

3) Hämäläinen Jade 3,05/13,95

4) Kervinen Kerttu 2,50/17,74

5) Koistinen Inna 2,51/16,92

6) Niskanen Nelli 2,57/15,80

7) Rissanen Anni 2,58/12,87

8) Parviainen Elli-Reetta 2,61/10,02

T12 (pituus/600m)

1) Kyrölä Pinja 2,57/2,13,75

P13 (keihäs)

1) Korhonen Aatu 37,07

2) Kampman Toni 24,69

3) Voutilainen Damien 24,40

4) Suvanto Jalmari 23,30

Ilmoittautuminen kesän 2020 toimintaan on käynnissä

SUL:n suositukset seurojen harjoitustoimintaan

Kesäkuun alussa kokoontumisrajoitus muuttuu ja urheilukentällä sallitaan 50 henkilön määrä maksimissaan. Harjoituksen toteutetaan samoin kuin toukokuussa, pienryhmissä. Turvavälit, hygieniaohjeet sekä muut alla mainitut ohjeet pysyvät voimassa.

Harjoitustoiminnassa toteutetaan edelleen seuraavia ohjeita:
– Osallistutaan vain täysin terveenä harjoituksiin.
– Huolehditaan ennen harjoituksia käsien pesusta ja muusta puhtaudesta. Käsidesiä on suositeltavaa olla saatavilla harjoituksen aikana.
– Porrastetaan pienryhmien harjoitusaikoja eikä käytetä urheilukentän pukutiloja.
– Toimitaan ulkona. Vältetään lähikontakteja ja otetaan turvaetäisyydet huomioon.
– Hyödynnetään harjoituspaikkoja monipuolisesti ja jaetaan pienryhmät eri paikkoihin kentälle, maastoon ja muihin sopiviin harjoituspaikkoihin. Käytetään omia välineitä tai huolehditaan välineiden desinfioinnista.
– Harjoitellaan samoissa pienryhmissä saman ohjaajan/valmentajan johdolla.
– Huomioidaan hygieniaohjeet (yskiminen, niistäminen, omat juomapullot), etäisyydet ja omien välineiden käyttö.
– Kannustetaan ohjaajien ja valmentajien ohjeiden mukaisiin omatoimiharjoituksiin yhteisten harjoitusten ulkopuolella.
– Järjestetään etätreenejä ja hyödynnetään valmiita harjoitusmateriaaleja.
– Huolehditaan harjoituksen jälkeisestä käsien pesusta.
– Kannetaan yhteisesti vastuu kaikkien turvallisuudesta.

Juoksukisat 13.6.2019

Tytöt 6-7v (40m/200m)

1) Tervonen Uuna 9,28/52,22

2) Niskanen Olivia 9,25/55,35

3) Kuosmanen Kastanja 8,88/55,46

4) Pekkonen Elma 9,78/57,38

5) Väänänen Vilma 9,87/57,43

6) Karsikas Janette 9,72/1,03,44

7) Pulkkinen Veera 10,22/58,44

Pojat 7v (40m/200m)

1) Juutinen Janne 8,03/47,43

2) Ahonen Mikael 8,59/50,35

3) Juutinen Niko 8,97/50,46

Pojat 8v (40m/200m)

1) Hartikainen Lauri 7,41/39,12

2) Pitkänen Jasper 7,26/41,13

3) Rissanen Aleksi 9,87/59,53

Tytöt 8-9v (40m/200m)

1) Ella Heikkinen 7,25/39,59

2) Anni Korhonen 7,40/41,13

3) Tengvall Isla 7,93/44,34

4) Parviainen Elli-Reetta 8,44/46,41

5) Rissanen Anni 9,53/49,60

Pojat 9v (40m/200m)

1) Tuukka Möykkynen 7,19/38,92

2) Toivanen Miro 7,31/42,00

Tytöt 10-11v (60m/300m)

1) Kyrölä Pinja 10,22/1,01,00

2) Tervonen Elle 11,20/1,06,08

Pojat 10-11v (60m/300m)

1) Korhonen Aatu 9,74/1,06,25

2) Suvanto Jalmari 10,72/1,08,22

3) Pehkonen Jimi 10,69/1,09,25

4) Toni Kampman 11,62/1,10,59

Pojat 12-13v (60m/400m)

1) Hämäläinen Joel 8,81/1,11,69

2) Voutilainen Damien 10,03/1,28,66

Tytöt 13 v (60m/400m)

1) Jenni Kampman 1,41,22