Tulokset Honkamäki 4.6.2019

ratamestarina Aimo Partanen

A-rata

  1. Antti Rönnemaa 43.28
  2. Hannu Hyvärinen 52.08
  3. Mika Pekkonen 53.51
  4. Matti Forsberg 56.40
  5. Petteri Lintunen 1.00.00
  6. Juhani Matilainen 1.00.05
  7. Matti Väänänen 1.00.06
  8. Sirpa Hirvonen 1.06.01
  9. Toni Auvinen 1.12.32
  10. Marja Räsänen 1.15.45
  11. Anu Pursiainen 1.16.50
  12. Sirpa Lintunen 1.28.03
  13. Hannu Komulainen 1.29.20
  14. Iina Kajaus 1.29.31
  15. Raimo Kankkunen 1.30.13

 

B-rata

  1. Pauli Halonen 1.02.42
  2. Eveliina Airaksinen 1.04.47
  3. Kimmo Kettunen 1.06.17
  4. Risto Kamula 1.13.46
  5. Seija Taattola – Hanna-Leena Helin 1.38.22

Yksi suunnistaja ilman aikatavoitetta.

 

C-rata

  1. Elma Pekkonen 1.02.44
  2. Sisko Väänänen – Päivi Hartikainen 1.16.00
  3. Tapani Laine 1.28.22

Yksi suunnistaja ilman aikatavoitetta.

Kuntorasti tulokset Säyneisessä 25.6.-19

Ratamestari Antti Soininen

A-rata 5,5km:

1.Mika Pekkonen 50,41

2.Matti Forsberg 51,53

3.Pauli Kukkola 57,40

4.Juhani Matilainen 1,10,16

5.Simo Hirvonen 1,14,59

6.Matti Väänänen 1,19,48

7.Hannu Numminen 1,20,59

8.Liisa Juga 1,26,48

9.Esa Kettunen 1,38,19

10.Hannu Komulainen 1,44,56

11.Kalle Hiltunen 1,46,31

Ilman aikaa Riikka Holm,Jari Leskinen

AL-rata 3,4km:

1.Hannu Koponen 43,12

2.Kimmo Kettunen 52,18

3.Pauli Halonen 54,57

4.Carita Korhonen 59,08

5.Risto Kamula 59,34

6.Ulla Soininen 1,01,22

7.Kristiina Huttunen 1,25,13

8.Hanna-Leena Helin ja Seija Taattola 1,46,41

B-rata 3,2km:

1.Kalevi Pajamäki 1,17,12

Ilman aikaa Jarmo Juga,Teija Sahlström

C-rata:

1.Maija Hiltunen 1,06,23

2.Tapani Laine 1,18,23

Ilman aikaa Paavo Huttunen,Saku Ahonen,Anne Rissanen

 

Tulokset viikkorastit Karjalaisenmäeltä 18.6.

Ratamestari: Risto Kamula

A-rata: 1. Pertti Hartikainen 1,05,03

  1. Simo Hirvonen 1,05,29
  2. Hannu Komulainen 1,32,27
  3. Juhani Matilainen 1,35,56

2 ilman aikaa

B-rata: 1. Aimo Partanen 52,21

  1. Saku Parviainen 1,08,08
  2. Kalevi Pajamäki 1,22,29
  3. Kimmo Kettunen 1,26,50
  4. Hanna-Leena Helin ja Seija Taattola 1,28,57
  5. Ilkka Rönnemaa 1,42,11

C-rata: 1. Valto Puustinen 42,25

  1. Maija Hiltunen ja Tanja Kolehmainen 48,30
  2. Tapani Laine 1,21,29
  3. Sisko Väänänen ja Päivi Hartikainen 1,22,55

2 ilman aikaa

Juoksukisat 13.6.2019

Tytöt 6-7v (40m/200m)

1) Tervonen Uuna 9,28/52,22

2) Niskanen Olivia 9,25/55,35

3) Kuosmanen Kastanja 8,88/55,46

4) Pekkonen Elma 9,78/57,38

5) Väänänen Vilma 9,87/57,43

6) Karsikas Janette 9,72/1,03,44

7) Pulkkinen Veera 10,22/58,44

Pojat 7v (40m/200m)

1) Juutinen Janne 8,03/47,43

2) Ahonen Mikael 8,59/50,35

3) Juutinen Niko 8,97/50,46

Pojat 8v (40m/200m)

1) Hartikainen Lauri 7,41/39,12

2) Pitkänen Jasper 7,26/41,13

3) Rissanen Aleksi 9,87/59,53

Tytöt 8-9v (40m/200m)

1) Ella Heikkinen 7,25/39,59

2) Anni Korhonen 7,40/41,13

3) Tengvall Isla 7,93/44,34

4) Parviainen Elli-Reetta 8,44/46,41

5) Rissanen Anni 9,53/49,60

Pojat 9v (40m/200m)

1) Tuukka Möykkynen 7,19/38,92

2) Toivanen Miro 7,31/42,00

Tytöt 10-11v (60m/300m)

1) Kyrölä Pinja 10,22/1,01,00

2) Tervonen Elle 11,20/1,06,08

Pojat 10-11v (60m/300m)

1) Korhonen Aatu 9,74/1,06,25

2) Suvanto Jalmari 10,72/1,08,22

3) Pehkonen Jimi 10,69/1,09,25

4) Toni Kampman 11,62/1,10,59

Pojat 12-13v (60m/400m)

1) Hämäläinen Joel 8,81/1,11,69

2) Voutilainen Damien 10,03/1,28,66

Tytöt 13 v (60m/400m)

1) Jenni Kampman 1,41,22

Tulokset viikkorastit 28.5

  A- Rata  4,7 km

1 Petteri Lintunen 50,39

2 Juhani Matilainen 53,13

3 Elias Räsänen  56,57

4 Antti Soininen  58,32

5 Matti Väänänen 1,02,56

6 Anu Pursiainen 1,12,14

7 Hannu Komulainen 1,15,19

8 Kimmo Kettunen 1,17,42

9 Esa Kettunen  1,23,16

Jari Leskinen        ei aikaa

Kalevi Pajamäki    ei aikaa

 

B – Rata 3,5 km

1 Aimo Partanen  54,43

2 Kristiina Huttunen 1,01,19

3 Ulla Soininen      1,03,40

4 Hanna-Leena Helin

Seija Taattola        1,21,42

Martti Savolainen   ei aikaa

Riitta Väänänen     ei aikaa

 

C – Rata 2,0 km

1 Tapani Laine  1,19,50

Tulokset viikkorastit 21.5.2019 Loutteisen kartta

ratamestari Ilkka Rönnemaa

        A-rata 5.0 km

1. MARKUS RÄSÄNEN  33.00       KR

2. JERE    PAJUNEN       48.02      KR

3. HANNU HYVÄRINEN 51.59   SIIRA

4. ANTTI  RÖNNEMAA   54.41    SIIRA

5. ELENA BONDAR          54.52    NILSNU

6. MATTI VÄÄNÄNEN  1.01,30  NILSNU

7. AIMO PARTANEN     1.02,38  NILSNU

8. MARJA RÄSÄNEN     1.07,13  NILSNU

9. ANU PURSIAINEN    1.09,19  NILSNU

10. JUHANI MATILAINEN  1.10,33 NILSNU

11.PAULI HALONEN       1.11,21  SÄYSA

12. IINA KAJAUS              1.17,52  SIIRA

13. PAULI KUKKOLA       1.18,09  SIIRA

14. SIMO HIRVONEN     1.39,47

15. HANNU KOMULAINEN 2.11.29 SÄYSA

KOLME ILMAN AIKATAVOITETTA

AL-RATA 3.2 KM

1.CARITA KORHONEN             47.47        SÄYSA

2.RISTO KAMULA                     53.33        NILSNU

3.EMMA RONKAINEN         1.01,33       SIIRA

4.MIKKO NURMI                   1.01,33       SIIRA

5.SAKARI PARVIAINEN        1.09,37       NILSNU

B-RATA   2.1 KM

1.VELI TASKINEN                     42.11          NILSNU

2. TAPANI LAINE          49.15       KuoSu

3.PERHE VETELI 3HENK         53.43         VIRE

4.ELMA PEKKONEN             1.13,41       NILSNU

YHTEENSÄ     30 HENKILÖÄ KÄVI METSÄSSÄ