Tulokset 24.7.2018

Rata A 4,1km

(Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Mika Pekkonen       33.37          
   2. Jouko Malinen       35.06    +01.29
   3. Tatu Heiskanen      35.45    +02.08
   4. Anton Pendikainen   37.24    +03.47
   5. Miska Luoto         37.26    +03.49
   6. Aleksi Salo         42.42    +09.05
   7. Juhani Matilainen   43.55    +10.18
   8. Johanna Räsänen     45.23    +11.46
   9. Antti Soininen      47.08    +13.31
  10. Jari Heiskanen      48.33    +14.56
  11. Anu Pursiainen      50.22    +16.45
  12. Jari Leskinen       50.44    +17.07
  13. Aimo Partanen       56.00    +22.23
  14. Liisa Juga          56.36    +22.59
  15. Vesa Kauppinen      57.24    +23.47
  16. Matti Väänänen      1.00.21    +26.44
  17. Herkko Kumpulainen  1.23.51    +50.14
  18. Paavo Toivanen      1.26.20    +52.43

Rata B 3,3km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ulla Soininen       44.04          
   2. Tapani Laine        1.34.38    +50.34
      Lauri Känninen      ei aikaa          
      Sakari Parviainen   ei aikaa          

Rata C 1,1km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tero Soininen       34.49          
   2. Elma Pekkonen       35.55    +01.06

Väliajat 24.7.2018


 

Rata A 4,1km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                  1. [081]   2. [082]   3. [093]   4. [079]   5. [084]   6. [095]   7. [076]   8. [077]   9. [088]  10. [069]      Tulos
   1. Mika Pekkonen                3-01.35    2-05.07    6-11.40    3-13.32    1-21.05    1-22.38    1-27.02    1-30.32    1-32.39    1-33.37      33.37
                                   3-01.35    2-03.32    6-06.33    1-01.52    1-07.33    1-01.33    5-04.24    2-03.30    1-02.07    2-00.58           
   2. Jouko Malinen                6-01.52    5-05.33    4-11.34    5-13.36    2-21.25    2-23.39    2-27.47    2-31.36    2-33.59    2-35.06      35.06
                                   6-01.52    5-03.41    3-06.01    3-02.02    2-07.49    9-02.14    2-04.08    4-03.49    4-02.23    4-01.07           
   3. Tatu Heiskanen               2-01.32    3-05.08    1-10.55    1-12.56    3-22.01    3-23.54    3-27.49    3-31.42    3-34.40    3-35.45      35.45
                                   2-01.32    4-03.36    2-05.47    2-02.01    3-09.05    6-01.53    1-03.55    5-03.53    6-02.58    3-01.05           
   4. Anton Pendikainen            1-01.25    1-04.41    2-11.02    2-13.21    5-24.21    5-26.13    5-30.36    4-33.47    4-35.55    4-37.24      37.24
                                   1-01.25    1-03.16    5-06.21    6-02.19    7-11.00    5-01.52    4-04.23    1-03.11    2-02.08    7-01.29           
   5. Miska Luoto                  4-01.46    7-05.49    3-11.23    3-13.32    4-22.42    4-24.33    4-30.26    5-34.10    5-36.29    5-37.26      37.26
                                   4-01.46    7-04.03    1-05.34    4-02.09    4-09.10    3-01.51   15-05.53    3-03.44    3-02.19    1-00.57           
   6. Aleksi Salo                  5-01.47    6-05.42   13-15.40   12-18.05    8-28.26    7-30.12    7-34.30    7-38.36    6-41.14    6-42.42      42.42
                                   5-01.47    6-03.55   16-09.58    8-02.25    6-10.21    2-01.46    3-04.18    9-04.06    5-02.38    6-01.28           
   7. Juhani Matilainen            8-02.00    8-06.11    7-12.48    9-16.05    6-25.52    6-28.02    6-33.48    6-37.46    7-42.42    7-43.55      43.55
                                   8-02.00    8-04.11    7-06.37   13-03.17    5-09.47    8-02.10   14-05.46    7-03.58   12-04.56    5-01.13           
   8. Johanna Räsänen             10-02.08    9-06.40    8-13.22    7-15.38    7-28.15    9-31.02    9-36.27    9-40.52    9-43.50    8-45.23      45.23
                                  10-02.08   10-04.32    8-06.42    5-02.16   10-12.37   16-02.47   11-05.25   11-04.25    6-02.58    8-01.33           
   9. Antti Soininen              13-02.14   13-06.55   11-14.41   11-17.25   10-29.10    8-31.01    8-35.53    8-40.06    8-43.22    9-47.08      47.08
                                  13-02.14   12-04.41   12-07.46   11-02.44    8-11.45    3-01.51    8-04.52   10-04.13    9-03.16   17-03.46           
  10. Jari Heiskanen              14-02.21   12-06.49   10-14.12   10-16.38    9-28.59   10-31.33   10-36.33   10-40.58   10-46.31   10-48.33      48.33
                                  14-02.21    9-04.28   10-07.23   10-02.26    9-12.21   14-02.34   10-05.00   11-04.25   13-05.33   12-02.02           
  11. Anu Pursiainen              10-02.08   15-07.44   14-15.49   13-18.45   12-32.29   12-34.45   12-40.18   12-45.05   12-48.47   11-50.22      50.22
                                  10-02.08   15-05.36   13-08.05   12-02.56   11-13.44   11-02.16   12-05.33   14-04.47   10-03.42   10-01.35           
  12. Jari Leskinen                7-01.54    4-05.27    4-11.34    6-13.59   11-31.00   11-33.15   11-38.00   11-42.02   11-48.02   12-50.44      50.44
                                   7-01.54    3-03.33    4-06.07    8-02.25   15-17.01   10-02.15    7-04.45    8-04.02   15-06.00   16-02.42           
  13. Aimo Partanen               12-02.09   10-06.42   16-19.38   16-22.56   16-39.44   16-42.02   15-46.30   14-50.24   13-53.36   13-56.00      56.00
                                  12-02.09   11-04.33   18-12.56   15-03.18   14-16.48   12-02.18    6-04.28    6-03.54    8-03.12   13-02.24           
  14. Liisa Juga                  16-02.47   16-08.34   15-17.26   14-20.43   13-34.29   13-38.07   14-45.09   15-50.25   14-54.43   14-56.36      56.36
                                  16-02.47   16-05.47   14-08.52   13-03.17   12-13.46   18-03.38   17-07.02   16-05.16   11-04.18   11-01.53           
  15. Vesa Kauppinen               9-02.01   11-06.44    9-13.27    8-15.46   14-37.09   14-39.13   13-44.06   13-48.39   15-54.56   15-57.24      57.24
                                   9-02.01   13-04.43    9-06.43    6-02.19   16-21.23    7-02.04    9-04.53   13-04.33   16-06.17   14-02.28           
  16. Matti Väänänen              15-02.41   14-07.27   12-15.03   15-22.31   15-38.56   15-41.19   16-46.53   16-51.48   16-57.40 16-1.00.21    1.00.21
                                  15-02.41   14-04.46   11-07.36   17-07.28   13-16.25   13-02.23   13-05.34   15-04.55   14-05.52   15-02.41           
  17. Herkko Kumpulainen          18-04.03   17-09.50   17-20.48   17-24.14   18-59.06 18-1.02.04 18-1.10.07 18-1.17.27 17-1.23.51               1.23.51
                                  18-04.03   16-05.47   17-10.58   16-03.26   18-34.52   17-02.58   18-08.03   17-07.20   17-06.24                      
  18. Paavo Toivanen              17-03.02   18-12.41   18-22.03   18-30.15   17-52.52   17-55.27 17-1.01.37 17-1.12.04 18-1.24.47 17-1.26.20    1.26.20
                                  17-03.02   18-09.39   15-09.22   18-08.12   17-22.37   15-02.35   16-06.10   18-10.27   18-12.43    8-01.33           

Rata B 3,3km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                  1. [081]   2. [082]   3. [093]   4. [076]   5. [077]   6. [088]   7. [069]      Tulos
   1. Ulla Soininen                2-03.04    1-09.35    1-19.46    1-31.18    1-37.42    1-42.05    1-44.04      44.04
                                   2-03.04    1-06.31    1-10.11    1-11.32    1-06.24    1-04.23    1-01.59           
   2. Tapani Laine                 4-05.29    4-15.55    3-28.44    2-57.11  2-1.24.02  2-1.31.50  2-1.34.38    1.34.38
                                   4-05.29    4-10.26    3-12.49    2-28.27    3-26.51    2-07.48    2-02.48           

Rata C 1,1km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                  1. [088]   2. [084]   3. [077]   4. [069]      Tulos
   1. Tero Soininen                2-06.45    2-12.34    1-23.19    1-34.49      34.49
                                   2-06.45    1-05.49    1-10.45    2-11.30           
   2. Elma Pekkonen                1-05.50    1-11.58    2-25.50    2-35.55      35.55
                                   1-05.50    2-06.08    2-13.52    1-10.05

Yleisurheilukoulun pituushyppykisat 23.7.2018

Tytöt 6v

1) Riina Toivanen 1,79

2) Liina Lappalainen 1,79

3) Alisa Tiikkainen 1,69

4) Viivi Taskinen 1,62

5) Kastanja Kuosmanen 1,46

6) Virva Oikarinen 1,39

Pojat 7v

1) Lauri Hartikainen 2,06

2) Jasper Pitkänen 1,85

3) Kaapo Kervinen 1,12

Tytöt 7v

1) Eevi Lappalainen 1,89

2) Martta Suominen 1,85

3) Hilja Räisänen 1,59

Tytöt 8v

1) Ella Heikkinen 2,77

2) Anni Korhonen 2,74

3) Alma Liira 2,67

4) Anni Toivanen 2,29

5) Kerttu Kervinen 2,28

6) Jade Hämäläinen 2,26

7) Neea Määttä 2,21

8) Inna Koistinen 2,08

Tytöt 9v

1) Elle Tervonen 2,29

2) Aura Oikarinen 1,94

3) Veera Makkonen 1,85

Pojat 9v

1) Veeti Viksilä 1,74

2) Luka Hartikainen 1,35

Pojat 10-11v

1) Aatu Korhonen 2,93

2) Jalmari Suvanto 2,76

3) Damien Voutilainen 2,47

Tytöt 10v

1) Anni Haatainen 2,15

Tytöt 12v

1) Aada Liira 3,10

2) Jenni Kampman 2,43

Kuntosuunnistus Pisalla 10.7.

Ratamestari: Matti Forsberg

A 5,1 km

1. Markus Räsänen 48.22
2. Ari-M. Korhonen 50.58
3. Miska Luoto 51.46
4. Anton Pendikainen 52.30
5. Konsta Korhonen 1.01.59
6. Juuso Lehtivarjo 1.03.16
7. Antti Soininen 1.06.30
8. Jari Leskinen 1.10.04
9. Hannu Numminen 1.10.38
10. Johanna Räsänen 1.13.57
11. Marja Räsänen 1.14.05
12. Matti Väänänen 1.14.44
13. Pertti Hartikainen 1.15.35
14. Antti Vartia 1.15.42
15. Jaana Korhonen 1.36.29
Andrei Sokolov oma aika
Mika Pekkonen kesk.

AL 3,3 km

1. Aimo Partanen 41.51
2. Pauli Halonen 51.11
3. Martti Savolainen 51.45
4. Anu Pursiainen 53.59
5. Kimmo Kettunen 1.05.19
6. Risto Kamula 1.10.14
7. Ilkka Rönnemaa 1.10.38
8. Antti Korventausta 1.21.06
9. Anette Hall 1.21.09
10. Paavo Toivanen 1.40.13

B 3,4 km

1. Carita Korhonen 46.55
2. Kanerva Luoto 51.25
3. Saku Parviainen 58.19
4. Hanna-L. Helin 1.08.12
Lauri Känninen kesk.

C 1,8 km

1. Karri Korhonen 24.27
Andrei Sokolov oma aika

Yleisurheilukoulun kisat 2.7.2018

Tytöt 6v (40m ja pallo)

1) Riina Toivanen 8,66/9,06

2) Viivi Taskinen 9,29/4,92

3) Liina Lappalainen 10,34/5,96

4) Alisa Tiikkainen 10,29/4,49

5)Virva Oikarinen 10,87/4,82

Pojat 7v (40m ja pallo)

1) Jasper Pitkänen 7,80/12,41

2) Lauri Hartikainen 8,30/9,77

3) Kaapo Kervinen 12,67/7,80

Tytöt 7v (40m ja pallo)

1) Essi Tepponen 8,30/9,86

2) Martta Suominen 8,02/6,01

3) Hilja Räisänen 8,91/6,75

4) Venla Vartiainen 8,40/5,19

5) Eevi Lappalainen 9,07/5,88

6) Helmi Korhonen 9,60/5,95

7) Aada Airaksinen 9,85/4,68

 

Tytöt 8v (40m ja pallo)

1) Ella Heikkinen 7,21/14,22

2) Anni Korhonen 7,85/12,61

3) Alma Liira 8,58/15,28

4) Anni Toivanen 8,06/8,22

5) Kerttu Kervinen 8,59/10,56

6) Inna Koistinen 9,13/11,59

7) Jade Hämäläinen 8,32/3,70

8) Neea Määttä 9,75/4,66

 

Tytöt 9v (40m ja pallo)

1) Elle Tervonen 7,53/13,36

2) Anniina Koistinen 8,25/14,04

3) Veera Makkonen 7,70/10,06

4) Jutta Venäläinen 8,01/12,57

5) Aura Oikarinen 9,64/13,58

 

Pojat 8-9v (40m ja pallo)

1) Veeti Viksilä 9,20/17,26

2) Luka Hartikainen 10,75/10,59

 

Pojat 10-11v (60m ja keihäs)

1) Aatu Korhonen 10,76/21,52

2) Damien Voutilainen 10,08 /9,86

3) Jalmari Suvanto 10,95/16,40

4) Toni Kampman 11,94/18,37

 

Tytöt 10-11v (60m ja pallo)

1) Pinja Kyrölä 11,06/14,69

2) Anni Haatainen 13,00/15,70

 

Tytöt 12 v (60m ja keihäs)

1) Aada Liira 10,44/20,52

2) Jenni Kampman 11,87/11,66

Tulokset kuntorasteista 3.7.18

Ratmestari Risto Kamula

A-rata n.5.0 km

  1. Hyvärinen Hannu                  SiiRa                    59.36
  2. Luoto Miska                                                           1.01.06
  3. Hirvonen Simo                                                     1.10.48
  4. Soininen Antti                         Salpa                  1.14.08
  5. Numminen Hannu                Espoo                 1.14.14
  6. Mustola Ossi                                                          1.15.17
  7. Kärkkäinen Aki                       Salpa                  1.17.44
  8. Kettunen Esa                           Salpa                  1.19.02
  9. Niittymäki Tero                                                   1.37.59

+ 3 suunnistajaa ilman aikaa

 

B-rata n.3.6km

  1. Rissanen Veijo                        HPV                    1.23.00
  2. Helin Hanna-Leena             NiNu                   1.38.39

Taattola Seija                                  NiNu                   1.38.39

  1. Savolainen Martti                  Salpa                  1.46.45
  2. Rönnemaa Ilkka                     NiNu                   1.52.11

+ 4 suunnistajaa ilman aikaa

 

C-rata n.1.6 km

  1. Luoto Kanerva                                                     34.56
  2. Lou Amara                                Ranska               36.37
  3. Känninen Lauri                       KuoSu                1.25.07

 

 

Kuntorastitulokset 26.6.2018

Ratamestari Antti Soininen 

A-rata 5.0 km

1.Anton Pendikainen 52.13

2.Matti Forsberg 54.16

3.Toni Auvinen SiiRa 56.07

3.Mika Tirkkonen 56.07

5.Hannu Numminen Espoon Akilles 56.34

6.Aki Kärkkäinen 58.00

7.Pertti Hartikainen 1.03.58

8.Esa Kettunen 1.08.21

9.Jari Leskinen 1.10.08

10.Kimmo Kettunen 1.16.31

11.Paavo Toivanen SiiRa 1.32.53

12.Tapio Julkunen,Marko Julkunen ja Juho Parviainen 1.48.04

15.Ulla Soininen 1.49.03.

AL-rata 3.5 km

1.Aimo Partanen 43.39

2.Martti Savolainen 50.34

3.Carita Korhonen 1.02.33

4. Hanna-Leena Helin ja Seija Taattola 1.04.04

6. Risto Kamula 1.07.51

Teija Sahlström Espoon Akilles ei aikaa.

B-rata 2.7 km

1.Jukka Tiitto KuoSu 37.42

2.Saku Parviainen 49.20

3.Tapani Laine KuoSu 53.46

4.Lauri Känninen KuoSu 1.07.39

5.Riitta Väänänen ja Justiina Tukiainen 1.10.44.

C-rata 1.1 km

1.Veikko Varis 17.59

2. Tero Soininen 19.57