Kuntorastitulokset 23.6.-20 Säyneisessä

Ratamestari Antti Soininen

A-rata 6.0 km:

1.Harri Tuliniemi 1.01.30

2.Mika Pekkonen 1.03.10

3.Hannu Numminen 1.10.43

4.Elias Räsänen 1.26.48

5.Aimo Partanen 1.28.59

6.Pauli Halonen 1.29.39

7.Esa Kettunen 1.36.56

8.Juhani Matilainen 1.38.03

9.Kimmo Kettunen 1.45.39.

Ilman aikaa Pertti Hartikainen ja Jari Leskinen

AL-rata  4.0 km:

1.Anu Pursiainen 57.07

2.Matti Väänänen 1.13.51

3.Kalevi Pajamäki 1.16.35

4.Ulla Soininen 1.19.28

5.Hannu Komulainen1.19.34

6.Hanna-Leena Helin ja Seija Taattola 1.54.06

B-rata 3,2 km:

1.Saku Parviainen 40.54.

Ilman aikaa Maija Hiltunen

C-rata 1,6 km:

Elma Pekkonen 36,15

Salpa- Kuntorastit Vaarulla 9.6.2020

Säyneisen Salvan ja Nilsiän Nujakan kuntorastit suunnistettiin
Riistaveden Vaarun kangasharjulla 9 kesäkuuta. Ratamestarina toimi tällä
kertaa Salvan Kalevi Pajamäki. Maasto oli sopiva myös aloitteleville
lajin harrastajille.
Tuloksia:

A-rata 5,4 km

1.Harri Tuliniemi 39:35,

2. Pyry Kettunen 42:24,

3.Petri Kakkonen 45:09,

4.Petteri Lintunen 45:56,

5.JariLeskinen 52:23,

6.Aimo Partanen 52:38,

7.Pauli Halonen 53:06,

8.Juhani Matilainen 55:00

9.Matti Väänänen 56:39,

10.Hannu Komulainen 1:00:58,

11.Hanna-Leena Helin 1:19:53,

12.Seija Taattola 1:19:53.


B-rata 3,6 km

1.Carita Korhonen 41:51,

2.Saku Parviainen 43:30,

3.Kimmo Kettunen 50,14,

4.Vilja Hilla ja Emma Kakkonen 58:58:01

5.Riitta Väänänen 58:20,

6.Pertti Hartikainen 1:09:16,

7.Kari Soininen 1:12:00.

Karjalaisenmäellä suunnistettiin 16.6.2020

Koronakevään hellittäessä mentiin taas joukolla 16.6.  kuntorasteille Karjalaisenmäen suppamaastoon Varpaisjärvellä.

Nujakan ratamestarin  Risto Kamulan laatimia ratoja kiersi mukava joukko kuntoilusta nauttivia suunnistajia.  Helteinen kesäpäivä uimarannan tuntumassa sai monet pulikoimaan Karjalaisen vilvoittavaan veteen suorituksen päätteeksi.

Tässä ainekset mukavaan kesäiltaan !

A- rata, n. 5,1km

1. Himanen Olli  KuoSu  42,02   2. Pekkonen Mika NilsNu  52.11    3.  Leskinen Jari  NilsNu  56,03   4.  Numminen Hannu Espoon Akilles  56,32    5.  Kakkonen Petri  57,47    6.  Matilainen Juhani    NilsNu  58,32    7.  Hartikainen Pertti   NilsNu  1.02,02    8.  Räsänen Marja  NilsNu  1.02,45   9.  Pursiainen Anu   NilsNu  1.05,38    10.  Kettunen Esa  Salpa   1.23.29

B- rata,  n. 3,5km

1.  Väänänen Matti  NilsNu   44,32   2.   Partanen Aimo  NilsNu  44.35    3.  Butilkin Niilo   46.56   4.  Parviainen Saku  NilsNu  59,32   5.  Kettunen KImmo  Salpa  1.09,13

C- rata,  n. 1,7km

1.  Puustinen Valto  IisVi  43,38   2.  Rönnemaa Ilkka ja Rönnemaa Raili  NilsNu  54,20

Tulokset 11.6.2020

T6-7 (40m)
1) Ronkainen Ella 9,9
2) Korhonen Nelli 10,0
3) Kuosmanen Kirsikka 10,3
4) Heikkinen Alisa 10,4

P6-7 (40m)
1) Tengvall Petro 8,7
2) Turunen Felix 8,8
3) Kauhanen Vili 8,9
4) Keinänen Roope 9,7

P8-9 (40m)
1) Hartikainen Ilari ja Hartikainen Lauri 7,1
3) Reijonen Markus ja Rissanen Aleksi 7,8
5) Penttinen Elias 8,2
6) Ahonen Mikael 8,4
7) Kauhanen Veeti 8,7
8) Kervinen Kaapo 10,0

T8-9 (40m)
,1) Taskinen Viivi 7,9
2) Tervonen Uuna 8,0
3) Tengvall Isla 8,1
4) Kuosmanen Kastanja 8,5
5) Turunen Lotta 8,7
6) Tiikkainen Alisa 8,8
7) Niskanen Olivia ja Karsikas Janette 9,0
8) Pekkonen Elma 9,5
T10-11 (60m)
1) Heikkinen Ella 9.9
2) Korhonen Anni 10,5
3) Hämäläinen Jade 10,7
4) Kervinen Kerttu 10,8
5) Koistinen Inna 11,4
6) Parviainen Elli-Reetta 11,6
7) Rissanen Anni ja Niskanen Nelli 11,9

T12-13 (60m)
1) Kyrölä Pinja 10,4

P14 (60m)
1) Joel Hämäläinen 8,2

Lehdistötulokset Huuhkajankierros 2.6.2020

A-rata pitkä 7.70 km (Läht. 6, Kesk. 0, Hyl. 0)

1) Pyry Kettunen SäynSa 1.03.04,

2) Harri Tuliniemi Lappeen Riento 1.03.32,

3) Petteri Lintunen NilsNu 1.12.55,

4) Juhani Matilainen NilsNu 1.18.25,

5) Lintunen Sirpa SiiRa 1.35.59.

Käyrä 5.50 km (Läht. 1, Kesk. 0, Hyl. 0)

1) Kari Keränen 1.14.22.

AL- rata 2.90 km (Läht. 3, Kesk. 0, Hyl. 0)

1) Kettunen Kimmo SäynSa 47.19,

2) Ilkka Rönnemaa NilsNu 1.06.09,

3) Valto Puustinen IisVi 1.09.07.

B- rata 4.20 km (Läht. 7, Kesk. 0, Hyl. 0)

1) Pauli Halonen SäynSa 42.55,

2) Aimo Partanen NilsNu 44.59,

3) Matti Väänänen NilsNu 45.55,

4) Saku Parviainen NilsNu 52.58,

5) Hannu Komulainen SäynSa 55.08,

6) Kalevi Pajamäki SäynSa 1.14.38,

7) perhe Kakkonen Ei aikaa.

C-rata 2.90 km (Läht. 1, Kesk. 0, Hyl. 0)

1) Maija Hiltunen SäynSa 1.14.37.