Tulokset ti 19.7. viikkorasteilta

A-rata:

1. Matti Forsberg 1.10.15

2. Emma Juga 1.17.40

3. Petteri Taitto 1.27.49

4. Sami Karjalainen 1.34.31

5. Kaisa Väätäinen 1.44.02

3 ilman aikaa

B-rata:

1. Aimo Partanen 54.52

2. Niilo Butilkin 55.55

3. Matti Väänänen 1.03.35

4. Jere Rasilainen 1.06.32

5. Otto Juga 1.06.36

6. Liisa Juga 1.07.13

7. Kimmo Kettunen 1.17.17

8. Hannamari Julkunen 1.19.31

9. Hanna-Leena Helin 1.27.55

   Jari Ikonen

10. Esa Kettunen 1.36.56

2 ilman aikaa

Kisat 18.7.2022

Pituus/pallo

T6:
1) Toivanen Aino 1,63/7,10

P6:
1) Tervonen Eppu 2,21/8,14
2) Heikkinen Lassi 2,05/11,21
3) Tiikkainen Aleksi 2,27/7,25
4) Hartikainen Lasse 1,84/7,92
5) Lipponen Erik 1,12/5,13

T7:
1) Väätäinen Sara 2,56/11,01
2) Korhonen Elli 2,18/4,72

P7:
1) Martikainen Petrus 1,95/6,10

T8:
1) Varma Kasandra 2,53/11,31
2) Turunen Paula 2,25/13,75
3) Korhonen Nelli 2,50/6,36
4) Matikainen Wilma 2,08/8,67

P8:
1) Hyvönen Väinö 2,20/13,07
2 Rautiainen Eemi 1,90/7,60

T9:
1) Voutilainen Ninja 2,20/12,65

Pituus/keihäs

T10:
1) Toivanen Riina 3,02/10,59
2) Tervonen Uuna 2,44/8,17
3) Niskanen Olivia 1,94/9,46
4) Tiikkainen Alisa 2,11/6,58
5) Väätäinen Suvi-Tuuli 1,97/7,36
6) Malinen Ronja 1,85/8,06

P10:
1) Hartikainen Ilari 3,12/13,66
2) Hyvönen Eemeli 1,57/4,20

T11:
1) Turunen Lotta 2,71/12,76
2) Tepponen Essi 2,56/10,42
3) Kuokkanen Aino 2,04/8,66

P11:
1) Hartikainen Lauri 3,03/10,53
2) Kervinen Kaapo 2,12/9,97

T12:
1) Korhonen Anni 3,67/19,30
2) Heikkinen Ella 4,09/16,93

Pituus:

P14:
1) Korhonen Aatu 4,70
2) Suvanto Jalmari 3,98

P15

1) Voutilainen Damien 4,08

Salvan+Nujakan Kuntorastit 12.7. Pisalla

Heinäkuun kolmannen viikon kuntorastit samoiltiin lämpimässä säässä Pisan vehreissä maastoissa. Suunnistajat saivat panna parastaan löytääkseen rastipisteet vaativassa mäkimaastossa. Ratamestarina toimi Matti Forsberg.

Tulokset

A 4,7 km

1. Asko Väänänen 42.13

2. Antti Rönnemaa 46.44

3. Mika Pekkonen 48.20

4. Elena Bondar 1.03.36

5. Anu Pursiainen 1.05.46

6. Antti Soininen 1.08.01

ilman aikaa Raimo Ruotsalainen, Pertti Hartikainen, Toni Auvinen, Jari Leskinen

AL 3,2 km

1. Niilo Butilkin 43.21

2. Kaisa Väätäinen 56.22

3. Kimmo Kettunen 1.24.56

4. Esa Kettunen 1.41.27

ilman aikaa Matti Väänänen, Mika Loven

B 3,0 km

1. Aimo Partanen 35,42

2. Hanna Helin ja Jari Ikonen 48.14

ilman aikaa Sinikka Kervinen, Mikael Savukoski

C 1,4 km

1. Verner Eklund- Väänänen ja Veeti Väänänen 38.22

Tulokset eiliseltä Huuhkajankierrokselta.

Ap – 9,3 km:

1. Antti Rönnemaa  1.20.22

2. Pertti Hartikainen  1.31.33

A – 6,3 km:

1. Matti Forsberg 52.09

2. Herkko Kumpulainen 1.32.04

B – 5,2 km:

1. Saku Parviainen 1.17.21

2. Kimmo Kettunen 1.25.58

3 ilman aikaa

C – 1,9 km:

1. Tanja Kolehmainen 17.06

2. Jack Sikström 23.53

    Hannu Leskinen

3. Ilkka Rönnemaa 26.07

4. Valto Puustinen 34.34

 Tuloksia Karjalaisenmäeltä 21.6.

Ratamestarina oli Risto Kamula.

A – 5,4 km:

1. Mika Pekkonen 1.00.04

2. Raimo Ruotsalainen 1.14.43

3. Martti Huusko 1.35.13

4. Herkko Kumpulainen 1.37.43

2 ilman aikaa

AL/B – 4,0 km:

1. Anu Pursiainen 58.30

2.Aimo Partanen 1.06.11

3. Hanna-Leena Helin 1.08.54

4. Veikko Möykkynen 1.23.03

5. Katja Halonen 1.27.23

8 ilman aikaa

C – 1,9 km:

1. Matias Kolehmainen 39.08

2. Kusti Hartikainen 43.25

    Konsta Hartikainen 43.25

    Miia Lappalainen  43.25

3. Santeri Kolehmainen 55.25.

    Tanja Kolehmainen 55.25

4. Valto Puustinen 1.07.50

5. Tapani Laine 1.24.45

6. Eelis Hautala 1.28.44

Kisat 20.6.2022

40m

T2

1) Nissinen Iina 41,3

T4

1) Kukkonen Lydia 12,6

2) Repo Saimi 13,9

P4

1) Lipponen Aaron (hyväksytty suoritus)

T5

1) Lipponen Alina 10,1

2) Katainen Siiri 11,3

P5

1) Ahonen Antti 9,1

2) Korhonen Peetu 10,1

3) Karsikas Juho 11,2

4) Nissinen Aatu 11,2

5) Airaksinen Valtteri 11,5

T6

1) Taskinen Juulia 9,1

2) Yletyinen Lilli 9,5

3) Toivanen Aino 11,7

P6

1) Tervonen Eppu 9,3

2) Hartikainen Lasse 9,7

3) Heikkinen Lassi 10,1

4) Tiikkainen Aleksi 10,2

5) Lipponen Erik 10,8

T7

1) Väätäinen Sara 8,9

2) Tengvall Oona 8,9

3) Korhonen Elli 9,1

P7

1) Martikainen Petrus 8,7

T8

1) Turunen Paula 7,7

2) Varma Kasandra 7,8

3) Soininen Eelin 8,1

4) Huovinen Pinja 8,2 ja Korhonen Nelli 8,2

6) Soininen Eevi 8,3

7) Puustinen Kerttu 8,5

8) Matikainen Wilma 9,3

9) Katainen Susa 10,0

P8

1) Haatainen Eemeli 7,8

2) Taattola Onni 8,1

3) Hyvönen Väinö 8,3

4) Kokkonen Eeli 8,5

5) Rautiainen Eemi 8,9

T9

1) Repo Selma 8,2

2) Voutilainen Ninja 8,9

60m

T10

1) Toivanen Riina 10,7

2) Tervonen Uuna 11,2

3) Kokkonen Elle 11,3

4) Väätäinen Suvi-Tuuli 11,6

5) Tiikkainen Alisa 11,7

6) Malinen Ronja 15,0

P10

1) Hartikainen Ilari 10,1

2) Hyvönen Eemeli 14,3

T11

1) Turunen Lotta 12,0

P11

1) Hartikainen Lauri 10,3

2) Puustinen Kuutti 11,3

T12

1) Heikkinen Ella 9,2

2) Korhonen Anni 9,3

3) Hämäläinen Jade 9,4

4) Koistinen Inna 10,2

Tulokset 7.6. Saarvo,

rtm Aimo Partanen

Rata A

1.Raimo Ruotsalainen 51.32

2. Matti Forsberg 52.29

3. Anu Pursiainen 1.27.52

4. Petteri Lintunen 1.28.01

5. Sami Pöllänen 1.29.24

6. Kalevi Pajamäki 1.31.46

7. Kimmo Kettunen 1.43.13

2 ilman aikaa

Rata B:

1.Mika Loven 35.15

2. Pauli Halonen 44.44

3. Aatu Laasonen, Otto Laasonen, Tapio Julkunen 1.17.00

4. Maija Hiltunen 1.31.46

4 ilman aikaa1

2. Sakari Parviainen 47.31

3. Aimo Partanen 58.41

4. Iina Martikainen

Hanna Helin 1.02.41

Rata C

1. Ilkka Rönnemaa 37.58

Tulokset 17.5. Loutteinen,

rtm Ilkka Rönnemaa

Rata A

1. Mika Pekkonen 54.07

2.Juhani Matilainen 1.17.47

3. Petteri Lintunen 1.34.26

3 ilman aikaa

Rata AL:

1. Matti Väänänen 34.32

2. Anu Pursiainen 38.37

3. Kristiina Huttunen 57.41

1 ilman aikaa

Rata B:

1 Niilo Butilkin 46.31

2. Sakari Parviainen 47.31

3. Aimo Partanen 58.41

4. Iina Martikainen

Hanna Helin 1.02.41