Tulokset kuntorasteista 3.7.18

Ratmestari Risto Kamula

A-rata n.5.0 km

  1. Hyvärinen Hannu                  SiiRa                    59.36
  2. Luoto Miska                                                           1.01.06
  3. Hirvonen Simo                                                     1.10.48
  4. Soininen Antti                         Salpa                  1.14.08
  5. Numminen Hannu                Espoo                 1.14.14
  6. Mustola Ossi                                                          1.15.17
  7. Kärkkäinen Aki                       Salpa                  1.17.44
  8. Kettunen Esa                           Salpa                  1.19.02
  9. Niittymäki Tero                                                   1.37.59

+ 3 suunnistajaa ilman aikaa

 

B-rata n.3.6km

  1. Rissanen Veijo                        HPV                    1.23.00
  2. Helin Hanna-Leena             NiNu                   1.38.39

Taattola Seija                                  NiNu                   1.38.39

  1. Savolainen Martti                  Salpa                  1.46.45
  2. Rönnemaa Ilkka                     NiNu                   1.52.11

+ 4 suunnistajaa ilman aikaa

 

C-rata n.1.6 km

  1. Luoto Kanerva                                                     34.56
  2. Lou Amara                                Ranska               36.37
  3. Känninen Lauri                       KuoSu                1.25.07

 

 

Seurakilpailut Nilsiä 29.6.2017

TULOKSET

T7 40m

  1. Anni Korhonen NiNu 7.95
  2. Alma Liira NiNu 8.03

P7 40m

  1. Lauri Hartikainen NiNu 9.07
  2. Matias Parviainen NiNu 9.11

T9 40m

  1. Jonna Vartiainen Siipo 7.05
  2. Iida Liira NiNu 7.07
  3. Venja Pennanen SiiHS 7.46
  4. Anni Yletyinen NiNu 8.04
  5. Elle Tervonen NiNu 8.10
  6. Katariina Huhta NiNu 9.58

P9 40m

  1. Jalmari Suvanto NiNu 7.39
  2. Aatu Korhonen NiNu 7.44

T11 60m

  1. Ranja Pennanen SiiHS 10.10
  2. Aada Liira NiNu 10.18
  3. Carmen Taskinen NiNu 11.10
  4. Jenni Kampman NiNu 11.38

P11 60m

  1. Damien Voutilainen 10.60

T13 60m

  1. Jaira Pennanen SiiHS 8.83
  2. Milja Tolvanen NiNu 9.44

P13 60m

  1. Juho Yletyinen NiNu 9.14
  2. Aaron Liira NiNu 12.40

Kilpailun ulkopuolella: 100m Markku Pitkänen, Kuopion Reipas 11.56

 

T7 200m

  1. Anni Korhonen NiNu 44.10
  2. Alma Liira NiNu 45.12

P7 200m

  1. Lauri Hartikainen NiNu 50.67
  2. Matias Parviainen NiNu 54.78

T9 400m

  1. Iida Liira NiNu 1.26.68
  2. Venja Pennanen SiiHS 1.28.76
  3. Jonna Vartiainen Siipo 1.30.12
  4. Elle Tervonen NiNu 1.37.40
  5. Katariina Huhta NiNu 2.18.34

P9 400m

  1. Aatu Korhonen NiNu 1.36.61
  2. Jalmari Suvanto NiNu 1.42.38
  3. Toni Kampman NiNu 1.46.10

T11 400m

  1. Ranja Pennanen SiiHS 1.18.78
  2. Aada Liira NiNu 1.29.80
  3. Jenni Kampman NiNu 1.33.21
  4. Carmen Taskinen NiNu 1.48.03

P11 400m

  1. Damien Voutilainen 1.32.84

T13 800m

  1. Jaira Pennanen SiiHS 2.43.44
  2. Milja Tolvanen NiNu 3.07.94

P13 800m

  1. Aaron Liira NiNu 6.24.88

Viikkokisatuloksia 18.7.2016

2010 Syntyneet 400 m sija kuula sija keihäs sija Kok.sija
Ella Heikkinen 2.08 2 2.61 1 5.92 1 1
Minea Huuhtanen
Kerttu Kervinen 2.22 3 2.34 2 3.72 3 3
Inna Koistinen
Anni Korhonen 1.56 1 2.23 3 3.88 2 2
Alisa Miettinen
Heta Taskinen 2.58 5 1.93 4 3.38 5 5
Erika Taskinen 2.38 4 1.79 5 3.52 4 4
Eetu Parviainen
Riku Summanen 2.18 1 2.21 1 4.22 1 1
Hugo Turunen

 

2009 Syntyneet 400 m sija kuula sija keihäs sija Kok.sija
Sara Ahonen
Saimi Ahonen 1.47 2 2.27 3 4.84 2 1
Lotta Hartikainen
Neea Heikkinen 2.33 5 1.86 7 5.04 1 5
Katariina Huhta 2.55 7 2.00 6 3.38 7 7
Anniina Koistinen 2.14 4 3.02 1 4.50 3 3
Krista Koponen 2.57 6 2.24 4 3.75 6 6
Veera Makkonen 1.54 3 2.02 5 4.42 4 4
Aura Oikarinen
Aino Rantsi
Venla Ronkainen
Elle Tervonen 1.46 1 2.59 2 4.23 5 2
Topi Kämppi 1.34 1 2.59 1 6.52 1 1
Juho Tuononen 2.10 2 2.99 2 4.16 2 2

 

 

2008 Syntyneet 400 m sija kuula sija keihäs sija Kok.sija
Nelli Huuhtanen
Minea Kakkinen
Maisa Parviainen
Elina Ruotsalainen
Saara Summanen 2.09 3 3.55 2 6.35 2 2
Anni Yletyinen 2.03 2 2.59 3 5.22 3 3
Jonna Vartiainen 1.40 1 4.65 1 7.81 1 1
Aino Valtonen 2.19 4 2.07 4 4.40 4 4
Onni Aapajärvi 1.47 1 3.16 3 8.25 2 2
Mosku Huttunen
Toni Kampman
Aatu Korhonen 1.57 2 4.43 1 12.05 1 1
Lauri Turunen 2.41 3 4.36 2 7.44 3 3

 

 

2007 Syntyneet 400 m sija kuula sija keihäs sija Kok.sija
Mari Heikkinen 2.20 3 4.07 1 7.66 1 1
Enni Kakkinen
Aava Koistinen
Neea Parviainen 2.01 1 2.92 3 5.26 3 3
Jonna Pitkänen 2.19 2 3.03 2 7.06 2 2
Jonna Kokkonen
Konsta Rissanen 2.31 1 4.18 1 8.60 1 1

 

2006 Syntyneet 400 m sija kuula sija keihäs sija Kok.sija
Jenni Kampman
Jutta Hartikainen

 

2005 Syntyneet 400 m sija kuula sija keihäs sija Kok.sija
Mette Hartikainen

 

2004 Syntyneet 400 m sija kuula sija keihäs sija Kok.sija
Niko Hartikainen
Juho Yletyinen 1.29 1 5.65 1 11.61 1 1

 

 

NILSIÄN NUJAKAN KILPAHIIHTAJAT

NUORISO

suunnistus nilsiän nujakka, suunnistusseura, viikon rasti

Tule mukaan!

  •  Kivassa porukassa liikumme metsässä
  • Tutustumme suunnistukseen
  •  Tutkimme luontoa
  •  Teemme retkiä ja vaelluksia
  •  Käymme kilpailumatkoilla ja leireillä

Tule rasteille!

Nuorten suunnistustapahtumista ja -koulutuksista kerromme lisää Ajankohtaista -palstallamme, seuraa sitä. Voit myös kysyä Yhteyshenkilöt -palstalla eri tehtävissä olevilta henkilöiltä tapahtumistamme milloin vaan.

 

 

KARTAT

Alla olevat linkit aukeavat nilsian_karttapdf:inä, klikkaa:

2. Huuhkajankierros

3. Syvä-Kankainen

10. Haapaniemi Meijerinranta Muorinmäki Nilsiäntie

12. Pirttimäki

13. Luontopolku

15. Hoikki

16. Välimäki

23. Mualiman Kuppi

24. Aniaisentie

25. Lastumäki

Kalliolahti

Karhunpyry

Suunnistuskarttamerkit