KUNTORASTIT

Kuntorastien toiminta tapahtuu pääsääntöisesti Nilsiän ja Juankosken kuntien alueilla olevilla suunnistuskartoilla yhteistyössä Säyneisen Salvan suunnistusjaoston kanssa.

Lisäksi on yhteistyötä Varpaisjärven Vireen
( Ylä-Savon Rasti) kanssa osin Rautavaaralla ja Varpaisjärvellä olevilla suunnistuskartoilla.

Kaikissa kuntorasteihin liittyvissä kysymyksissä voitte ottaa yhteyttä kuntorastivastaaviin tai kulloinkin vuorossa oleviin ratamestareihin.

Kuntorastitoimintamme ajatus on tuottaa kaikillle mukana oleville miellyttävä liikuntatuokio leppoisassa tunnelmassa kukin oman kuntonsa ja tavoitteidensa mukaan.


 KUNTORASTIT 2018

   Nilsiän Nujakka / Säyneisen Salpa /  Ylä Savon Rasti

Aika     Tiistaisin  klo 17 – 19

Radat     Tavallisimmin :   A- rata  5-6km   vaativa,   AL- rata  3-4km  vaativa,   B- rata   3-4km   kunto,   C- rata   1-3km,  helppo.   Aloitteleville suunnistajille tarvittaessa opastusta järjestäjien toimesta.

Tiedotus      Opastus lähtöpaikalle viikottain  edellisenä torstaina  paikallislehti Pitäjäläisessä sekä Koillis- Savossa.   Lisäksi  Savon Sanomissa / urheilumuistio maanantaisin.

Muuta     Radat piirretty valmiiksi karttoihin järjestäjän toimesta.    Karttamaksu  2 € / järjestäjäseuran jäsen ( ei alle 16v) ja muita 5 € / kartta.  Emit- kortin lainamaksu 2 € / lainaus.

Lisätietoja     Kuntorastivastaavat,  puh.  044- 7482404,   044- 5937792 ,  044- 2914509



pvm paikka tarkennus ratamestari puhelin

  • 1.5. Nilsiä sprintti (Jari Leskinen O440826182) tulokset >>

  • 8.5. Juankoski Korttelisuunnistus (Hannu Komulainen O405308090) tulokset >>

  • 15.5. Nilsiä Halssi (Ilkka Rönnemaa O442709166) tulokset >>

  • 22.5. Nilsiä Luontopolku (Pertti Hartikainen O442914509) tulokset >>

  • 29.5. Juankoski Irvinniemi (Pauli Halonen O50586175)

  • 5.6. Nilsiä Honkamäki (Aimo Partanen O400175712)

  • 12.6. Juankoski Säyneinen (Kimmo Kettunen O445610167)

  • 19.6. Nilsiä Valkeismäki (Mika Pekkonen O445685753)

  • 26.6. Säyneinen Säyneinen (Antti Soininen O503801609)

  • 3.7. Nilsiä Aniaisentie (Risto Kamula O400271909)

  • 10.7. Juankoski Pisa (Matti Forsberg O405718232)

  • 17.7. Nilsiä Aholansaari (Matti Väänänen O405781756)

  • 24.7. Nilsiä Muorinmäki (Marja Räsänen O445340869)

  • 31.7. Juankoski Teerimäki (Huttuset O504106018)

  • 7.8. Nilsiä Honkamäki (Petteri Lintunen O400983848)

  • 14.8. Varpaisjärvi Karjalaisenmäki (Pertti Hartikainen O442914509)

  • 21.8. Juankoski Hirvisaari (Hannu Koponen O452318964)

  • 28.8. Nilsiä Aniaisentie (Pentti Kokkonen O447482404)

  • 4.9. Nilsiä Vuotjärvi (Jari Leskinen O440826182)

  • 11.9. Juankoski Säyneinen (Kimmo Kettunen O445610167)

  • 18.9. Nilsiä Muorinmäki (Raimo Ruotsalainen O505623425)

OLETTE KAIKKI TERVETULLEITA  KUNTORASTEILLE !