LASTEN HIIHTOKOULU!

Nilsiän Nujakka järjestää lapsille hiihtokoulun Halssin kentällä maanantai ja torstai iltaisin klo. 18.30-19.30. Hiihtokoulu alkaa maanantaina 28.1. ja jatkuu yhteensä seitsemän kerran ajan päättyen maanantaihin 18.2. Hiihtokoulu on suunnattu 6- 12 vuotiaille lapsille.

Hinta:

25e/lapsi

*Hinta ei sisällä vakuutusta, joten osallistuminen omalla vastuulla!

Ennakkoilmoittautuminen:

Marjo Niskanen

050 5906504 / marjo.6.mn@gmail.com

TERVETULOA!

Kuntorastitulokset Aniaisentiellä 28.8. 

Pentti Kokkosen toimiessa ratamestarina.

A-rata 4,4 km

1. Elena Bondar 1,00,01
2.Aimo Partanen 1,05,54
3. Antti Soininen 1,08,10
4.Toni Auvinen 1,11,04
5. Pertti Hartikainen 1,14,13
6.Marja Räsänen 1,15,45
7. Risto Kamula 1,29,53
1 ilman aikaa

AL-rata 3,3 km

1. Pauli Halonen 56,07
2. Carita Korhonen 58,41
3. Ulla Soininen 1,06,29
4. Ilkka Rönnemaa 1,23,53
3 ilman aikaa

B-rata 2,1 km

1. Tapani Laine 1,37,12
2. Lauri Känninen 1,37,37

C-rata

1 ilman aikaa

Kuntarastitulokset 4.9. suunnistettiin Vuotjärvellä Selkälänniemessä

Ratamestari Jari Leskinen

A-rata 4,9 km

1. Pauli Halonen 1,05,47 (1 rasti jäi leimaamatta)
2. Juhani Matilainen 1,06,08
3. Antti Soininen 1,10,28
4. Toni Auvinen 1,16,38
5. Pertti Hartikainen 1,22,04
6. Risto Kamula 1,47,17
1 ilman aikaa

B-rata 4,0 km

1. Aimo Partanen 59,26
2. Ulla Soininen 1,14,53
3. Saku Parviainen 1,17,19
4. Martti Savolainen 1,19,46
5. Paavo Toivanen 1,23,20
6. Ilkka Rönnemaa 1,30,11

C-rata 1,5 km

1. Tapani Laine 41,21
2. Lauri Känninen 41,57
1 ilman aikaa

Karjalaisenmäki- rastit 14.8

14.8. kuntorasteiltiin Susitullin maastossa Karjalaisenmäellä Varpaisjärvellä. Nujakan ja Salvan rastit keräsi hyvään suunnistusmaastoon harvalukuisen mutta uskollisimman suunnistajajoukon.

Ratamestari Pertti Hartikaisen neljää erillaista ratavaihtoehtoa kiersi reilu kaksikymmentä kuntoilijaa.

Tulokset

A- rata, n. 5,30km

  1. Hyvärinen Hannu  44,12
  2. Lintunen Petteri  50,14
  3. Matilainen Juhani  52,11
  4. Auvinen Toni  53,33
  5. Hirvonen Simo  53,41
  6. Leskinen Jari  56,41
  7. Partanen Aimo  56.53
  8. Kettunen Kimmo   1.10,02
  9. Kettunen Esa  1.10,51
  10. Julkunen Teija ja Julkunen Tapio  1.19,50

Kaksi suunnisti ilman aikatavoitetta,

AL- rata,  n. 3,80km

  1. Väänänen Matti  38,47
  2. Savolainen Martti  58,38
  3. Kamula Risto  58,48
  4. Taattola Seija ja Helin Hanna Leena  1.16,17

Kolme suunnisti ilman aikatavoitetta.

B- rata,  n. 4,40km

  1. Parviainen Saku  1.09,56
  2. Karhunen Eeva ja Ella   1.12,07

C- rata, n. 2,80km

  1. Laine Tapani  42,58
  2. Taskinen Seppo  52,17
  3. Känninen Lauri  1.01,06