Tuloksia 21.6 Kuntorasteilta

Ratamestarina Pentti Kokkonen
Kartta Murtolahti Honkamäki

A-rata 5,0 km

1)Markus Pörsti 39.44

2)Petteri Lintunen 46.28

3)Matti Forsberg 48.41

4)Antti Soininen 54.55

5)Juhani Matilainen 55.32

6)Aimo Partanen 57.08

7)Pertti Hartikainen 57.56

8)Toni Auvinen 59.48

9) Esa Kettunen 1.01.49

10)Marja Räsänen 1.05.12
11)Hannu Komulainen 1.05.25

12) Elena Bondar 1.06.44

13)Pauli Halonen 1.15.49

AL-Rata-3,9 km

1)Ulla Soininen 58.02

2)Risto Kamula 58.25

3)Sirpa Lintunen 1.07.08

4)Kimmo Kettunen 1.14.13

B-rata 2,4 km

1)Tapani Laine 58.13

2)Lauri Känninen 1.03.00

C-rata 1,6 km

1)Seppo Taskinen 31.27

2)Niko Sainio/Liisa Laitinen 58.04
1 ilman aikaa

Tuloksia 14.6 kuntorasteillta, Kangaslahdesta

Ratamestarina Matti Väänänen

A-rata 8,5 km

1) Markus Räsänen 52.16

2)Anton Pendikainen 1.00.48

3)Matti Karvonen 1.08.05

4)Matti Forsberg 1.10.29

5)Jari Kokkonen 1.15.30

6)Jaakko Kokkonen 1.27.11

7)Raimo Ruotsalainen 1.27.21

8)Juhani Matilainen 1.28.18

9)Marja Räsänen 1.34.49

10)Kristiina Huttunen 1.37.00

11)Pauli Halonen1.38.11

12)Esa Kettunen 1.39.23

13)Pertti Hartikainen 1.40.35

14)Hannu Komulainen 1.43.43

15)Aki Lahti 1.47.42

16)Paavo Huttunen 1.55.25

5 ilman aikaa

B-rata 3,9 km

1)Aimo Partanen 38.01

2)Valto Puustinen 53,37

3)Kimmo Kettunen 54.01

4)Risto Kamula 1.00.40

1 ilman aikaa

C-rata 2,0 km

1)Tapani Laine 57.43

Honkamäki kartalla 7.6.2016

Ratamestarina Pentti Kokkonen

 

A-rata 4,9 km

1)Markus Räsänen 28.43

2)Anton Pendikainen 42.33

3)Matti Forsberg 48.07

3)Mika Pekkonen 48.07

5)Johanna Räsänen 53.37

6)Pertti Hartikainen 53.44

7)Matti Väänänen 54.45

8)Elena Bondar 55.04

9)Aimo Partanen 56.36

10)Anu Pursiainen 58.12

11)Toni Auvinen1.14.53

2 ilman aikaa

 

AL-rata 3,7 km

1)Kristiina Huttunen 45.34

2)Marja Räsänen 49.02

3)Risto Kamula 53.09

4)Merja Virtaharju 53.14

5)Ilkka Rönnemaa 1.06.47

6)Sirpa Lintunen 1.10.46

7)Hanna Helin/Seija Taattola 1.18.37

 

B-rata 2,4 km

1)Vilma Lintunen 33.34

2)Paavo Huttunen 39.26

3)Kimmo Kettunen 42.24

2 ilman aikaa

 

C-rata 1,7 km

1)Sanna Mujunen 38.35

3 ilman aikaa

Juankoski Irvinniemi 31.5.2016

Ratamestari Pauli Halonen

A-rata 5.0 KM

1 Mika Pekkonen  59,39

2 Jaakko Kokkonen 1.02.40

3 Anu Pursiainen   1.03.51

4 Aki Lahti            1.05.30

5 Lauri Valtiala       1.05.53

6 Juhani Matilainen 1.06.05

7 Jari Leskinen       1.08.18

8 Tuuli Väkeväinen 1.10.45

9 Pertti Hartikainen 1.11.20

10 Hannu Komulainen 1.13.21

11 Paavo Huttunen 1.15.38

12 Kristiina Huttunen 1.16.22

13 Esa Kettunen     1.18.58

14 Aimo Partanen  1.21.20

AL-Rata 4,0 KM

1 Martti Savolainen 58.46

2 Risto Kamula   1.14.38

3 Tapani Julkunen

Marko Julkunen   .14.28

B-Rata 2,8 KM

1 Kimmo Kettunen  40.59

2 Vinski Valtiala     44,10

3 Hanna-Leena Helin

Seija Taattola          53,15

4 Carita Korhonen  58,41

5 Lauri Känninen  1.05.4

6 Tapani Laine     1.05.55

7 Veikka Valtiala   1.15.16

C- Rata 1,5 KM

1 Kekäläinen Iiris, Liisa, Martti, äiti Mirka, mummo Pirkko       35.46

lisäksi Seppo Taskinen ilman aika tavoitetta.

 

Välimäki- kartta Tahko

Ratamestari Pertti Hartikainen

A- rata, n. 5,3km

  1. Markus Räsänen  48,57
  2. Raimo Ruotsalainen  1.13,08
  3. Elena Bondar  1.15,38
  4. Erkki Saarijärvi  1.18,55
  5. Antti Soininen  1.23,55
  6. Jari  Kokkonen  1.26,07
  7. Jari Leskinen  1.26,08
  8. Matti Väänänen  1.27,19
  9. Simo Hirvonen  1.36,07
  10. Hannu Komulainen  1.59,39
  11. Yksi suunnisti ilman ajanottoa

AL- rata  n. 3,95km

  1. Aimo Partanen  52,12
  2. Anu Pursiainen  1.04,44
  3. Martti Savolainen  1.13,53
  4. Marja Räsänen  1.17,40
  5. Ulla Soininen  1.19,03
  6. Risto Kamula  1.19,12
  7. Sirpa Lintunen  1.22,54
  8. Kaksi suunnisti ilman ajanottoa.

B- rata  n. 4,10km

  1. Hanna Leena Helin ja Seija Taattola   1.47,00

C- rata  n. 2,95km

  1. Carita Korhonen   1.06,56
  2. Tapani Lainen  1.30,19
  3. Lauri Känninen   1.30,59.
  4. lisäksi Elma ja Aapo Pekkonen suunnistivat ilman ajanottoa.

Honkamäki 17.5.2016

Ratamestari Aimo Partanen

Rata A

  1. Markus Räsänen 45.34
  2. Petteri Lintunen 59.16
  3. Jaki Leskinen 1.00.42
  4. Antti Soininen 1.02.05
  5. Anton Pentikäinen 1.02.45
  6. Elena Bondar 1.05.34
  7. Juhani Matilainen 1.10.53
  8. Pentti Hartikainen 1.13.59
  9. Esa Kettunen 1.16.08
  10. Hannu Komolainen 1.18.32
  11. Matti Väänänen 1.19.57
  12. Pauli Halonen 1.21.20
  13. Jaakko Jokilehto 1.26.19
  14. Paavo Huttunen 1.26.35
  15. Kimmo Kettunen 1.28.52
  16. Kristiina Huttunen 1.31.10

Rata B

  1. Risto Kamula 1.31.10
  2. Marja Räsänen 1.10.21
  3. Sirpa Lintunen 1.18.25
  4. Ulla Soininen 1.23.16
  5. Kaisa Väätäinen 1.30.19
  6. Hanna Helin ja Seija Taattola 1.51.50
  7. Pentti Kokkonen –
  8. Mautti Savolainen –

Rata C

  1. Mautti Kaipainen 51.31
  2. Tapani Laine 54.30
  3. Carita Korhonen 1.20.10
  4. Sari Oksanen 1.23.16
  5. Jaune Oksonen 1.23.16
  6. Lauri Känninen –
  7. Seppo Taskinen –
  8. Tytti Lintunen –