Viikkorastitulokset 6.9.2016 Tamppijoki, Nilsiä

Ratamestari Markus Räsänen

A-rata 4,7 km:

Hannu Hyvärinen 49.21
Esa Kettunen 58.28
Pertti Hartikainen 1.01.05
Pauli Halonen 1.06,41
Jari Leskinen 1.09.10
Elena Bondar 1.09.49
Hannu Komulainen 1.15.56
Kimmo Kettunen 1.17.47
Aimo Partanen 1.19.07
Juhani Matilainen1,20,45
Matti Väänänen ilman aikaa

B-rata 3,4 km:

Risto Kamula 55.54
Manne Jormalainen 59.35
Seppo Taskinen 1.03.08
Tapani Laine 1.26.14
Matti Hartikainen ja Sakari Parviainen ilman aikaa

Kuntorastitulokset karjalaisenmäen rasteilta 23.8

A rata 5.0 km

1.Forsberg matti 47.45. 2.Pendikainen anton. 52.21
3.Kauppinen Vesa. 1.00.15
4.Kuokka Arto.  1.01.25
5.Matilainen Juhani. 1.02.02
6.Hartikainen Pertti.  1.08.40
7.Aronen Matti.  1.10.13
8.Väänänen Matti.  1.11.05
9.Aronen Kerttu.   1.13.18
10.Huusko Martti.   1.15.54
11.Orpana Risto.     1.16.45
12.Kumpulainen Herkko. 1.17.10
13.Ruotsalainen Henri.  1.17.23
14.Kärnä Nina.    1.19.48
15.Kettunen Kimmo.  1.23.10
16.Nelimarkka Seija.  1.23.52
17.Hirvonen Simo.  1.24.41
18.Karvonen Paavo.  1.33.05
19.Asmundela Jukka.  1.34.30
20.Koljonen Pekka.  1.43.08
4 suunn. Ilman aikaa.

B rata 3.7 km

1.Butilkin Niilo.  46.17
2.Kuokka Iida -liisa.  53.29
3.Kukkonen Jani.  54.17
4.Huttunen Markku.  56.10
5.Jormalainen Manne.  1.01.47
6.Puustinen Valto.  1.08.03
7.Kärnä Emmi.  1.10.09
8.Hautala Eelis.  1.13.26
9.Lappalainen Pekka.  1.13.34
10.Helin Hanna-Leena.
Taattola Seija.                   1.21.07
12. Parviainen Saku.   1.23.00
13.Karvonen Pirjo.  1.30.00
14.Hirvonen Ella.  1.34.00
15.Korhonen Erkki.  1.45.00
16.Laine Tapani.  1.50.00
17.Känninen Lauri.  1.50.07
18.Tuunainen Ranys.   1.59.00
1.  ilman aikaa

C-rata. 1.9 km

1.Kärnä Jonna.   53.08
2.Kärnä Alisa.    53.11
7 suunn. ilman aikaa

Kuntosuunnistukset Juankosken Hirvisaaressa. Tulokset 16.8.2016

A-Rata 5.3km

1.Jari Kokkonen  48:50

2.Jaakko Kokkonen 52:41

3.Esa Kettunen SäynSa 1:13:00

4.Kimo Kettunen SäynSa 1:14:48

5.Hannu Komulainen SäynSa 1:16:51

6.Jouko Tiihonen KR 1:20:38

7.Toni Auvinen KuoSu 1:29:46

Kaksi suunnistajaa ilman aikaa.

A-Lyhyt

1.Kristiiina Huttunen SäynSa   52:14

2.Aimo Partanen NilsNu 57:54

3.Martti Savolainen SäynSa   59:16

4.Paavo Huttunen SäynSa 1:02:47

5.Hanna-Leena Helin NilsNu 1:43:19

6.Seija Taattola NilsNu 1:43:19

B-Rata

1.Tapani Laine KuoSu 1:23:17

2.Iina Martikainen 1:25:55

Emmi Martikainen

Sonja Lindroth

Henna Eskelinen

Yksi suunnistaja ilman aikaa.

Kuntorasti tuloksia 9.8 Honkamäki Murtolahti

Ratamestarina Petteri Lintunen

A -Rata 4,5km

1)Räsänen Markus 31.07

2)Rönnemaa Antti 43,32

3)Iskanius Sakari 45,25

4)Hyvärinen Hannu 49,46

5)Kettunen Esa 57,10

6)Kettunen Kimmo 1,06,51

7)Komulainen Hannu 1,14,25

8)Auvinen Toni 1,14,40

9)Leskinen Jari 1,21,39

10)Huttunen Paavo 1,22,56

11)Huttunen Kristiina 1,39,33

1 ilman aikaa

AL-rata 3,5 km

1)Kokkonen Pentti 39,58

2)Savolainen Martti 46,10

3)Räsänen Marja 59,53

B-rata

1)Taskinen Seppo 51,12

2)Parviainen Saku 1,15,07

3)Hartikainen Matti 1,46,12

1 ilman aikaa

C-rata

1)Pekkarinen 32,12

Kuntorasti tulokset Säyneinen Saarvonlampi

Ratamestarina toimi Antti Soininen

A-rata 5.7 km

1.Erkki Saarijärvi SiiRa 1.06.45

2.Pertti Hartikainen NilsNu 1.20.19

3.Jari Leskinen NilsNu 1.27.56

4.Kimmo Kettunen SäynSa 1.28.10

5.Pauli Halonen SäynSa 1.37.25

6.Juhani Matilainen NilsNu 1.41.00.

Hannu Komulainen SäynSa ja Ulla Soininen SäynSa ilman aikaa.

AL-rata 3.7 km

1.Aimo Partanen NilsNu 54.04

2.Pentti Kokkonen NilsNu 54.34

3.Martti Savolainen SäynSa 55.22

4.Risto Kamula NilsNu 58.09

5.Marja Räsänen NilsNu 59.36

6.Kristiina Huttunen SäynSa 1.01.38

7.Paavo Huttunen SäynSa 1.06.14

8.Kalevi Pajamäki SäynSa1.13.23

9.Ilkka Rönnemaa NilsNu 1.30.39

B-rata 3.1 km

1.Carita Korhonenb SäynSa 48.03

2.Tapani Laine KuoSu 1.05.22

3.Lauri Känninen KuoSu 1.07.13

4.Saku Parviainen NilsNu 1.19.09

5.Matti Hartikainen NilsNu1.21.22

Kuntorastitulokset Aholansaari 26.7.2016

Ratamestari: Pertti Hartikainen 

A- rata

  1. Markus Räsänen  39,13
  2. Hannu Komulainen  49,32
  3. Toni Auvinen   1.15,38
  4. Liisa Juga   1.18,20

Lisäksi kolme suunnistajaa ilman aikaa.

AL- rata

  1. Aimo Partanen  45,00
  2. Kristiina Huttunen  1.00,19
  3. Risto Kamula   1.03,30
  4. Ilkka Rönnemaa  1.17,25

Kolme suunnistajaa ilman aikaa.

B- rata

  1. Seija Taattola ja Hanna- Leena Helin  49,35
  2. Seppo Taskinen  50,19
  3. Paavo Huttunen  51,20

Yksi suunnistaja ilman aikaa.

C- rata

  1. Jukka Tiitto  32,57
  2. Lassi Känninen  42,36
  3. Tapani Lainen  58,16

Kaksi suunnistajaa ilman aikaa.

Kuntosuunnistus 19.7. Pisalla

Ratamestari Matti Forsberg

A 5,3km

1) Markus Räsänen 48.08

2) Anton Pendikainen 1.00.00

3) Petteri Lintunen 1.00.32

4) Kari Keränen 1.04.22

5) Matti Väänänen 1.07.53

6) Antti Soininen 1.07.59

7) Jari Leskinen 1.10.06

8) Timo Leskinen 1.11.14

9) Juhani Matilainen 1.17.18

10) Toni Auvinen 1.17.44

11) Kristiina Huttunen 1.17.52

12) Liisa Juga 1.17.59

13) Hannu Komulainen 1.22.57

14) Esa Kettunen 1.29.11

15) Kimmo Kettunen 1.30.18

ilman aikaa

Pertti Hartikainen

Johanna Räsänen

 

AL 3,5km

1) Pentti Kokkonen 48.07

2) Marja Räsänen 51.33

3) Sirpa Lintunen 1.08.27

4) Hanna-L. Helin ja Seija Taattola 1.37.04

ilman aikaa

Kalevi Pajamäki

Maija Hiltunen

 

B 2,8km

1) Tapani Laine 1.34.16

ilman aikaa

Lauri Känninen

Saku Parviainen

Paavo Huttunen

Ilkka Rönnemaa

 

C 1,6km

1) Aida, Ikla, Päivi ja Kimmo Leivo 52.41

Kuntorastitulokset 12.7, Tahkovuori Tuulivaara

ratamestari Mika Pekkonen

A- rata

  1. Markus Räsänen  42,29
  2. Markus Pörsti   49,27
  3. Sakari Iskanius  53,34
  4. Karhunen Ville   53,28
  5. Ari- Matti Korhonen  54,47
  6. Raimo Ruotsalainen  1.00,27
  7. Simo Hirvonen  1.05,44
  8. Elena Bondar  1.10,11
  9. Mark Roth  1.14,29
  10. Petteri Lintunen  1.16,28
  11. Marja Räsänen  1.25,09
  12. Liisa Juga  1.27,45
  13. Kimmo Kettunen  1.30,48
  14. Timo Leskinen   1.33,29

Kolme suunnistajaa ilman aikaa.

AL- rata

  1. Aimo Partanen  53,32
  2. Hannu Numminen  1.07,58
  3. Risto Kamula   1.09,28
  4. Timo Ruotsalainen  1.12,33
  5. Hanna – Leena Helin ja Seija Taattola   1.53,24

Kaksi suunnistajaa ilman aikaa.

B- rata

  1. Manne Jormalainen  46,43
  2. Vilma Lintunen   47,09
  3. Karri Korhonen   49,23
  4. Tapani Laine   1.08,16

Kaksi suunnistajaa ilman aikaa.

C- rata

  1. Ella Hirvonen   32,55
  2. Sari ja Janne Oksanen  46,45

Tässä tuloksia 5.7 Länsirinne/Mualiman kuppi

Ratamestari Raimo Ruotsalainen

A-rata

1)Mika Pekkonen 1.02.42

2)Jukka Auvinen 1.04.20

3)Sakari Iskanius 1.08.36

4)Olli Välke 1.25. 50

5)Janne Haukipuro 1.28.17

6)Hannu Komulainen 1.45.30

3 ilman aikaa

AL-rata

1)Juha Ervola 55.04

2)Anu Pursiainen 1.01.21

3)Risto Kamula

B-rata

1)Reijo Vanhala 52.51

2)Hanna-Leena Helin/Seija Taattola

3 ilman aikaa

C-rata

1)Aapo/Elma Pekkonen 37.39

2)Emmi Välke 46.34

Kuntorastit 28.6.2016

Ratamestari Kristiina Huttunen.

Tulokset:

A-rata 5,5 km

1. Matti Forsberg 50:31,

2. Jari Kokkonen 57:48,

3. Mika Pekkonen 58:05,

4. Juhani Matilainen 59:29,

5. Antti Soininen 1:02:03,

6. Anu Pursiainen 1:03:42,

7. Matti Väänänen 1:06:14,

8. Kimmo Kettunen 1:10:05,

9. Esa Kettunen 1:11:11,

10. Hannu Numminen 1:12:30,

11. Sten Olin 1:13.26,

12. Hannu Komulainen 1:23:13,

13. Toni Auvinen 1:27:12.

Lisäksi yksi ilman ajanottoa.

AL-rata 3,8 km

1. Aimo Partanen 43:45,

2. Pauli Halonen 46:24,

3. Ida Hurri 1:10:07,

4. Ulla Soininen 1:13:44.

B-rata 3,1 km

1. Teija Julkunen 45:08,

2. Seija Taattola ja Hanna-Leena Helin 49:20

C-rata 1,7 km

1. Matias Kolehmainen 38:33