Kuntorastit 26.7.-22 Säyneisessä

Tulokset:

A-rata 5,2 km: 

1. Pyry Kettunen 44.23 

2. Matti Forsberg 50.32 

3. Jari Leskinen 57.48 

4. Antti Saari 58.26 

5. Liisa Juga 1.07.51 

6. Pertti Hartikainen 1.12.36 

7. Kalevi Pajamäki 1.14.53 

Ilman aikaa Ulla Soininen, Henna Saari, Anu ja Sikke Kainulainen

AL-rata 4,1 km:

1.Aimo Partanen 55.29 

2.Pauli Halonen 58.12

3.Matti Väänänen 1.03.47

4.Esa Kettunen 1.12.38

5.Kimmo Kettunen 1.17.09

B-rata 2,9 km:

1.Saku Parviainen 36.56

2.Kristiina Huttunen 43.46

3.Veijo Rissanen 47.06

4.Maija Hiltunen 1.04.54

Ratamestari Antti Soininen

Tulokset ti 19.7. viikkorasteilta

A-rata:

1. Matti Forsberg 1.10.15

2. Emma Juga 1.17.40

3. Petteri Taitto 1.27.49

4. Sami Karjalainen 1.34.31

5. Kaisa Väätäinen 1.44.02

3 ilman aikaa

B-rata:

1. Aimo Partanen 54.52

2. Niilo Butilkin 55.55

3. Matti Väänänen 1.03.35

4. Jere Rasilainen 1.06.32

5. Otto Juga 1.06.36

6. Liisa Juga 1.07.13

7. Kimmo Kettunen 1.17.17

8. Hannamari Julkunen 1.19.31

9. Hanna-Leena Helin 1.27.55

   Jari Ikonen

10. Esa Kettunen 1.36.56

2 ilman aikaa

Salvan+Nujakan Kuntorastit 12.7. Pisalla

Heinäkuun kolmannen viikon kuntorastit samoiltiin lämpimässä säässä Pisan vehreissä maastoissa. Suunnistajat saivat panna parastaan löytääkseen rastipisteet vaativassa mäkimaastossa. Ratamestarina toimi Matti Forsberg.

Tulokset

A 4,7 km

1. Asko Väänänen 42.13

2. Antti Rönnemaa 46.44

3. Mika Pekkonen 48.20

4. Elena Bondar 1.03.36

5. Anu Pursiainen 1.05.46

6. Antti Soininen 1.08.01

ilman aikaa Raimo Ruotsalainen, Pertti Hartikainen, Toni Auvinen, Jari Leskinen

AL 3,2 km

1. Niilo Butilkin 43.21

2. Kaisa Väätäinen 56.22

3. Kimmo Kettunen 1.24.56

4. Esa Kettunen 1.41.27

ilman aikaa Matti Väänänen, Mika Loven

B 3,0 km

1. Aimo Partanen 35,42

2. Hanna Helin ja Jari Ikonen 48.14

ilman aikaa Sinikka Kervinen, Mikael Savukoski

C 1,4 km

1. Verner Eklund- Väänänen ja Veeti Väänänen 38.22

 Tuloksia Karjalaisenmäeltä 21.6.

Ratamestarina oli Risto Kamula.

A – 5,4 km:

1. Mika Pekkonen 1.00.04

2. Raimo Ruotsalainen 1.14.43

3. Martti Huusko 1.35.13

4. Herkko Kumpulainen 1.37.43

2 ilman aikaa

AL/B – 4,0 km:

1. Anu Pursiainen 58.30

2.Aimo Partanen 1.06.11

3. Hanna-Leena Helin 1.08.54

4. Veikko Möykkynen 1.23.03

5. Katja Halonen 1.27.23

8 ilman aikaa

C – 1,9 km:

1. Matias Kolehmainen 39.08

2. Kusti Hartikainen 43.25

    Konsta Hartikainen 43.25

    Miia Lappalainen  43.25

3. Santeri Kolehmainen 55.25.

    Tanja Kolehmainen 55.25

4. Valto Puustinen 1.07.50

5. Tapani Laine 1.24.45

6. Eelis Hautala 1.28.44

Tulokset 7.6. Saarvo,

rtm Aimo Partanen

Rata A

1.Raimo Ruotsalainen 51.32

2. Matti Forsberg 52.29

3. Anu Pursiainen 1.27.52

4. Petteri Lintunen 1.28.01

5. Sami Pöllänen 1.29.24

6. Kalevi Pajamäki 1.31.46

7. Kimmo Kettunen 1.43.13

2 ilman aikaa

Rata B:

1.Mika Loven 35.15

2. Pauli Halonen 44.44

3. Aatu Laasonen, Otto Laasonen, Tapio Julkunen 1.17.00

4. Maija Hiltunen 1.31.46

4 ilman aikaa1

2. Sakari Parviainen 47.31

3. Aimo Partanen 58.41

4. Iina Martikainen

Hanna Helin 1.02.41

Rata C

1. Ilkka Rönnemaa 37.58

Tulokset 17.5. Loutteinen,

rtm Ilkka Rönnemaa

Rata A

1. Mika Pekkonen 54.07

2.Juhani Matilainen 1.17.47

3. Petteri Lintunen 1.34.26

3 ilman aikaa

Rata AL:

1. Matti Väänänen 34.32

2. Anu Pursiainen 38.37

3. Kristiina Huttunen 57.41

1 ilman aikaa

Rata B:

1 Niilo Butilkin 46.31

2. Sakari Parviainen 47.31

3. Aimo Partanen 58.41

4. Iina Martikainen

Hanna Helin 1.02.41

Tulokset Juankoskelta 24.5.

Rata A 4,9 km

1. Tomi Huttunen 1.00.02

2. Sanna Savikkomaa 1.13.21

3. Hannu Komulainen 1.24.17

4.Hanna-Leena Helin

  Iina Martikainen        1.44.46

5. Esa Kettunen          1.46.34

6. Kimmo Kettunen     1.52.21

Rata B 3,7 km

1. Matti Väänänen    49,26

2. Kalevi Pajamäki    59.22

3. Niilo Butilkin          1.0017

4. Riitta Väänänen    1.07.30

5. Kristiina Huttunen  1.08.32

6. Saku Parviainen     1.11.56

Rata C 1,9 km

1. Jukka Tiitto 36.30

2. Maija Hiltunen  41.48